Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 19-21 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 4 (Trench) |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 35A |
| Dimensions (LxWxH) | 59x52x16 |
| Features | Trench 4 IGBTs Robust and soft switching freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognized: File no. E63532 |
| Housing | MiniSKiiP II 2 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production New |
| Technology | IGBT |
| Topology | CIB |
| Typical applications | Inverter up to 22 kVA Typical motor power 11 kW |
| Variant | Standard lid and HPTP |
| Variant Description | The SKiiP 24NAB12T4V4-M25 is a 1200 V IGBT module and comes with a 6.5mm height standard pressure lid and pre-applied High Performance Thermal Paste (HPTP, ?=2.5 W/mK). HPTP provides top-tier thermal performance with optimized filler content. |
| Variant Short Description | Module + Standard Pressure Lid + High Performance Thermal Paste (HPTP) |
| Variants | 25232120M01;25232120M10;25232120M15;25232120M20;25232120M25;25232120 |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast