Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 18-20 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 4 (Trench) |
| Country of origin | China Germany |
| Current (A) | 150A |
| Dimensions (LxWxH) | 82x59x16 |
| Features | Trench 4 IGBTs Robust and soft freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognised: File no. E63532 Insulated by Si3N4 (Silicon Nitride) AMB (Active Metal Brazed) ceramic substrate for optimized thermal performance |
| Housing | MiniSKiiP II 3 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production New |
| Technology | IGBT |
| Topology | Sixpack |
| Typical applications | Inverter up to 50 kVA Typical motor power 30 kW |
| Variant | Standard lid |
| Variant Description | The SKiiP 39AC12T4V21-M20 is a 1200 V IGBT module and comes with a standard 6.5mm height lid offering proven performance in a classic housing design. |
| Variant Short Description | Module + Standard Pressure Lid |
| Variants | 25231000M01;25231000M05;25231000M15;25231000M20;25231000M24;25231000M25;25231000 |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast