Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 18-20 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 3 (Trench) |
| Country of origin | China Germany |
| Current (A) | 100A |
| Dimensions (LxWxH) | 59x52x16 |
| Features | Trench IGBTs Robust and soft freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognised file no. E63532 |
| Housing | MiniSKiiP II 2 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production |
| Technology | IGBT |
| Topology | Sixpack |
| Typical applications | Inverter up to 22 kVA Typical motor power 11kW |
| Variant | No accessory |
| Variant Description | The SKiiP 28AC066V1-M00 is a 600 V IGBT module and comes as bare module without pre-applied thermal paste or lid ideal for custom assembly processes. |
| Variant Short Description | Bare module without pre-applied TIM or lid |
| Variants | 25230730M00;25230730M01;25230730M10;25230730M11;25230730M20;25230730M21;25230730M25;25230730 |
| Voltage (V) | 600V |

Hallo Gast