Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 19-21 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 4 (Trench) |
| Country of origin | China Germany |
| Current (A) | 50A |
| Dimensions (LxWxH) | 59x52x16 |
| Features | Trench 4 IGBTs Robust and soft switching freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognized: File no. E63532 |
| Housing | MiniSKiiP II 2 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production New |
| Technology | IGBT |
| Topology | Sixpack |
| Typical applications | Inverter up to 26 kVA Typical motor power 15 kW |
| Variant | Standard lid and Wacker P12 |
| Variant Description | The SKiiP 25AC12T4V25-M21 is a 1200 V IGBT module and comes with a standard 6.5mm height lid and pre-applied silicone-based thermal paste Wacker P12 (?=0.8 W/mK). |
| Variant Short Description | Module + Standard Pressure Lid + Thermal Paste Wacker P12 |
| Variants | 25238110M20;25238110M21;25238110M25;25238110 |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast