Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 18-20 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 3 (Trench) |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 15A |
| Dimensions (LxWxH) | 34x31x16 |
| Features | Trench IGBTs Robust and soft freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognised file no. E63532 |
| Housing | MiniSKiiP II 0 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production |
| Technology | IGBT |
| Topology | CIB |
| Typical applications | Inverter up to 5,6 kVA Typical motor power 3,0 kW |
| Variant | Slim lid M10 |
| Variant Description | The SKiiP 03NEB066V3-M10 is a 600 V IGBT module and comes with a 2.8mm height slim pressure lid for compact layouts. |
| Variant Short Description | Module + Slim Pressure Lid |
| Variants | 25232360M00;25232360M01;25232360M10;25232360M11;25232360M15;25232360M20;25232360M21;25232360M25;25232360 |
| Voltage (V) | 600V |

Hallo Gast