Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 19-21 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 128A |
| Dimensions (LxWxH) | 82x59x16 |
| Features | Fast Trench IGBTs Robust and soft freewheeling diodes in CAL technology Highly reliable spring contacts for electrical connections UL recognised file no. E63532 |
| Housing | MiniSKiiP II 3 |
| Product line | MiniSKiiP |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 1250A |
| Technology | Bridge |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Input bridge for inverter up to 45 kVA |
| Variant | Slim lid and HPTP |
| Variant Description | The SKiiP 39AHB16V3-M15 is a 1600 V Bridge module and comes with a 2.8mm height slim pressure lid and pre-applied High Performance Thermal Paste (HPTP, ?=2.5 W/mK). HPTP provides top-tier thermal performance with optimized filler content. |
| Variant Short Description | Module + Slim Pressure Lid + High Performance Thermal Paste (HPTP) |
| Variants | 25231180M01;25231180M15;25231180M20;25231180M25;25231180 |
| Voltage (V) | 1600V |

Hallo Gast