Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 20 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Italy |
| Current (A) | 100A |
| Dimensions (LxWxH) | 41x28x12 |
| Features | Compact design One screw mounting Heat transfer and insulation through direct copper bonded aluminium oxide ceramic (DCB) Up 1600V reverse voltage High surge current Glass passived diode chips UL recognized, file no. E 63 532 |
| Housing | SEMITOP 2 |
| Legacy part number | 24914710 |
| Product line | SEMITOP |
| Product Status | In Production |
| Surge current (A) | 890A |
| Technology | Bridge |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Input rectifier for power supplies Rectifier |
| Voltage (V) | 1600V |
Hallo Gast