Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 17 Wochen Lieferzeit
| Chip technology | IGBT 4 Fast (Trench) |
| Country of origin | Slovakia |
| Current (A) | 600A |
| Dimensions (LxWxH) | 106x62x31 |
| Features | IGBT4 = 4th generation fast trench IGBT (Infineon) CAL4 = Soft switching 4th generation CAL-diode Insulated copper baseplate using DBC technology (Direct Bonded Copper) Increased power cycling capability With integrated gate resistor For higher switching frequencies up to 20kHz UL recognized, file no. E63532 |
| Housing | SEMITRANS 3 |
| Legacy part number | 22892098 |
| Product line | SEMITRANS |
| Product Status | In Production New |
| Technology | IGBT |
| Topology | Half-Bridge |
| Typical applications | AC inverter drives UPS Electronic welders at fsw up to 20 kHz |
| Variants | 22892098VM04;22892098VM07;22892098 |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast