Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 20 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Italy |
| Current (A) | 95A |
| Dimensions (LxWxH) | 55x31x12 |
| Features | 1200V trench4 IGBT CAL4F antiparallel diode Hyperfast rectifier diodes Compact design One screw mounting Heat transfer and insulation through direct copper bonded aluminum oxide ceramic (DBC) |
| Housing | SEMITOP 3 |
| Legacy part number | 24919730 |
| Product line | SEMITOP |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 549A |
| Technology | Bridge |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Switching (not for linear use) Resonant applications Switch mode power supply UPS |
| Voltage (V) | 600V |

Hallo Gast