Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 20 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Italy |
| Current (A) | 104A |
| Dimensions (LxWxH) | 55x31x12 |
| Features | Compact design One screw mounting Heat transfer and insulation through direct copper bonded aluminum oxide ceramic (DBC) 1200V Trench4 IGBT technology CAL diode technology for FWD and APD UL file recognized, file no E63-532 |
| Housing | SEMITOP 3 |
| Legacy part number | 24920230 |
| Product line | SEMITOP |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 490A |
| Technology | Bridge |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Rectifier Motor Drive |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast