Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 8 Wochen Lieferzeit
| Channels | 2 |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 15A |
| Features | Dynamic short circuit detection with SoftOff Undervoltage lockout on ?primary side and secondary side Internal power supply ROHS, UL recognized |
| Frequency (kHz) | 20kHz |
| Housing | Plug and Play |
| IOUT (AVG) (A) | 0,05A |
| IOUT (PEAK) (A) | 15A |
| Legacy part number | L5066901 |
| Product line | Driver |
| Product Status | In Production |
| QG (µC) | 8µC |
| Surge current (A) | 0,05A |
| Topology | Half Bridge |
| Typical applications | Solar inverters Power supplies Motor drives |
| VBlocking max (V) | 1200V |
| VDC max (V) | 800V |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast