Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 17 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Slovakia |
| Current (A) | 800A |
| Dimensions (LxWxH) | 106x62x37 |
| Features | CAL4 = Soft switching 4. Generation CAL-Diode Heat transfer through aluminum oxide DCB ceramic insulated metal baseplate Small recovery charge UL recognized, file no. E63532 |
| Housing | SEMITRANS 4 |
| Legacy part number | 22890830 |
| Product line | SEMIPACK Fast |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 3712A |
| Technology | Thyristor / Diode |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Freewheeling diodes for IGBT Freewheeling diode for inductive loads Brake choppers Inverters and DC choppers AC motor control Boost choppers |
| Voltage (V) | 1700V |

Hallo Gast