Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 8 Wochen Lieferzeit
| Channels | 2 |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 8A |
| Features | Double driver for halfbridge IGBT modules SKHI 22A H4 is compatible to old SKHI 22 H4 SKHI 22B H4 has additional functionality CMOS compatible inputs Short circuit protection by V<sub>CE</sub> monitoring and switch off Drive interlock top / bottom Isolation by transformers Supply under voltage protection (13V) Error latch / output |
| Frequency (kHz) | 50kHz |
| Housing | Driver Core |
| IOUT (AVG) (A) | 0,04A |
| IOUT (PEAK) (A) | 8A |
| Legacy part number | L5012522 |
| Product line | Driver Core |
| Product Status | In Production |
| QG (µC) | 4µC |
| Surge current (A) | 0,04A |
| Topology | Half Bridge |
| Typical applications | Driver for IGBT modules in bridge circuits in industrial applications DC bus voltage up to 1200 V |
| VBlocking max (V) | 1700V |
| Voltage (V) | 1700V |

Hallo Gast