Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 22 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Italy |
| Current (A) | 336A |
| Dimensions (LxWxH) | 130x70x17 |
| Features | Terminal height 17 mm Solderless assembling solution with PressFIT signal pins and screw power terminals NTC temperature sensor inside |
| Housing | SEMiX 5p |
| Legacy part number | 21920620 |
| Product line | SEMiX |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 1800A |
| Technology | Bridge |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Input Bridge Rectifier for AC/DC motor control Power supply |
| Variants | 21920620VM04;21920620VM06;21920620VM07;21920620 |
| Voltage (V) | 1600V |

Hallo Gast