Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 8 Wochen Lieferzeit
| Channels | 2 |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 15A |
| Features | Dynamic short circuit detection with SoftOff Galvanic isolated DC link measurement Galvanic isolated temp measurement PWM output for sensor signals Over voltage trip ROHS, UL recognized DC Bus up to 1200V |
| Frequency (kHz) | 10kHz |
| Housing | Plug and Play |
| IOUT (AVG) (A) | 0,1A |
| IOUT (PEAK) (A) | 15A |
| Legacy part number | L5066802 |
| Product line | Driver |
| Product Status | In Production |
| QG (µC) | 10µC |
| Surge current (A) | 0,1A |
| Topology | Half Bridge |
| Typical applications | Regenerative inverters Traction Large drives |
| VBlocking max (V) | 1700V |
| Voltage (V) | 1700V |

Hallo Gast