Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 13 Wochen Lieferzeit
| Case | E25 |
| Chip technology | Diode |
| Country of origin | Brazil |
| Current (A) | 507A |
| Dimensions (LxWxH) | D42x14,5 |
| Features | Sealed metal case with epoxy insulation Capsule package for double sided cooling Reverse voltage up to 2200 V Cooling with heatsinks (double or single sided) |
| Housing | Capsule |
| Legacy part number | 2645730 |
| Product line | Capsule |
| Product Status | In Production |
| Surge current (A) | 7000A |
| Technology | Diodes |
| Typical applications | All-purpose high power rectifier diodes Industrial high power drives and traction applications Non-controllable and half-controllable rectifiers Free-wheeling diodes Snubber network: |
| Voltage (V) | 2200V |

Hallo Gast