Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 16 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Slovakia |
| Current (A) | 145A |
| Dimensions (LxWxH) | 93x20x30 |
| Features | Heat transfer through aluminium oxide ceramic insulated metal baseplate UL recognized, file no. E63532 |
| Housing | SEMIPACK 1 |
| Legacy part number | 7890290 |
| Product line | SEMIPACK |
| Product Status | In Production New |
| Surge current (A) | 2210A |
| Technology | Thyristor / Diode |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Fully controlled rectifiers AC motor soft starters AC power regulation AC switch |
| Voltage (V) | 1600V |

Hallo Gast