Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 18 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Slovakia |
| Current (A) | 597A |
| Dimensions (LxWxH) | 101x50x52 |
| Features | Heat transfer through aluminium nitride ceramic isolated metal baseplate Precious metal pressure contacts for high reliability UL recognized, file no. E 63 532 |
| Housing | SEMIPACK 4 |
| Legacy part number | 7896170 |
| Product line | SEMIPACK |
| Product Status | In Production |
| Surge current (A) | 18000A |
| Technology | Thyristor / Diode |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Rectifiers |
| Voltage (V) | 2000V |

Hallo Gast