Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 14 Wochen Lieferzeit
| Country of origin | Italy |
| Current (A) | 174A |
| Dimensions (LxWxH) | 94x34x30 |
| Features | Heat transfer through aluminum oxide ceramic insulated metal baseplate Hard soldered joints for high reliability UL recognized, file no. E63532 |
| Housing | SEMIPACK 2 |
| Legacy part number | 7912210 |
| Product line | SEMIPACK |
| Product Status | In Production |
| Surge current (A) | 5000A |
| Technology | Thyristor / Diode |
| Topology | Rectifier |
| Typical applications | Rectifiers Free-wheeling diodes Reverse-polarity protection |
| Voltage (V) | 2200V |

Hallo Gast