Willkommen bei SKA Tech Electronics
Marke: Semikron Danfoss
Verfügbarkeit: ca. 8 Wochen Lieferzeit
| Channels | 2 |
| Country of origin | Germany |
| Current (A) | 8A |
| Features | Drives MOSFET with V<sub>DS(on)</sub> < 10 V Is compatible to old SKHI 21 CMOS compatible inputs Short circuit protection by V<sub>CE </sub>monitoring and switch off Drive interlock top / bottom Isolation by transformers Supply undervoltage protection (13 V) Error latch / output |
| Frequency (kHz) | 50kHz |
| Housing | Driver Core |
| IOUT (AVG) (A) | 0,04A |
| IOUT (PEAK) (A) | 8A |
| Legacy part number | L5012520 |
| Product line | Driver Core |
| Product Status | In Production |
| QG (µC) | 4µC |
| Surge current (A) | 0,04A |
| Topology | Half Bridge |
| Typical applications | Driver for MOSFET modules in bridge circuits in industrial applications |
| VBlocking max (V) | 1200V |
| Voltage (V) | 1200V |

Hallo Gast